Skrzydłokwiat w ciekawych aranżacjach. ZDJĘCIA

2017-06-05 10:38 Opracowanie: redakcja serwisu

Skrzydłokwiat to jedna z najchętniej uprawianych w domu roślin doniczkowych. Ciemnozielone liście rośliny pięknie kontrastują z białymi kwiatami. Skrzydłowkiaty doskonale prezentują się w różnego rodzaju pojemnikach. Zobacz ZDJĘCIA skrzydłokwiatów w ciekawych aranżacjach.

Skrzydłokwiat (łac. Spathiphyllum) to roślina doniczkowa o błyszczących, ciemnozielonych liściach, której dodatkową ozdobą są kwiaty kształtem przypominające skrzydła, które charakteryzują się dużą trwałością (zdobią roślinę nawet kilka miesięcy).

Skrzydłokwiat - popularna domowa roślina doniczkowa

Skrzydłokwiat to roślina doniczkowa, którą bardzo chętnie wykorzystujemy do dekoracji naszych wnętrz. Po pierwsze: łatwo go kupić - jest dostępny praktycznie przez cały rok w kwiaciarniach i sklepach, w tym również w marketach, a po drugie nie sprawia zbyt wielu problemów w uprawie. Trzeba tylko pamiętać o jego systematycznym podlewaniu. W sprzedaży dostępne są skrzydłokwiaty różnej wielkości, więc nawet do niewielkiego mieszkania znajdziemy odpowiedni egzemplarz. Są także odmiany o białych kwiatach z zielonymi smugami.
Skrzydłokwiaty możemy w domu ustawić na podłodze, stole, komodzie czy okiennym parapecie. Pamiętajmy tylko, by miejsce było widne, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia. Skrzydłokwiat nie lubi też przeciągów.

Skrzydłokwiaty w różnych pojemnikach

Skrzydłokwiaty ładnie wyglądają pojedynczo, ale równie dobrze prezentują się w zestawieniu z innymi roślinami o ozdobnych liściach. Odmiany miniaturowe dobrze posadzić w grupie (po kilka egzemplarzy) w jednym szerokim i dośc płaskim pojemniku. Duże, rozłożyste egzemplarze skrzydłokwiatów dobrze wyglądają w specjalnych wysokich pojemnikach z podniesionym dnem.
Ze względu na kolor kwiatów skrzydłokwiaty najbardziej elegancko prezentują się w białych pojemnikach. Nie oznacza to jednak, że tylko taki kolor donic jest dla nich odpowiedni. Spróbujmy uprawiać nasze skrzydłokwiaty w różnokolorowych pojemnikach, na przykład  beżowych, czerwonych czy niebieskich. Dobierzmy ich kolorystykę do charakteru wnętrza.
W wyborze pojemników nie ograniczajmy się do doniczek o typowym kształcie - puśćmy wodze wyobraźni i posadźmy skrzydłokwiaty na przykład w misach. Może nasze propozycje staną się inspiracją do dekoracji wnętrza skrzydłokwiatami!

Zobacz zdjęcia skrzydłokwiatów w ciekawych aranżacjach

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE