Prymulki - wiosenne kwiaty do domu. W co posadzić prymule?

2021-01-05 9:07 Opracowanie: redakcja serwisu
Prymulki doniczkowe
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Warto podkreślić efektowne kwiaty prymulek, sadząc rośliny do ozdobnych pojemników bądź wstawiając te zakupione do dekoracyjnych osłonek

Prymulki (pierwiosnki) doniczkowe to kwiaty, którymi chętnie dekorujemy nasze wnętrza w okresie zimowym i wiosennym. Już teraz kwiaciarnie i sklepy oferują nam prymulki w doniczkach o różnych kolorach kwiatów. Zobacz, w co można posadzić prymule, aby pięknie się prezentowały.

Prymulki, czyli pierwiosnki, to jedne z kwiatów doniczkowych najczęściej kupowanych w okresie zimowo-wiosennym. Znudzeni zimową aurą, tęsknimy za wiosną i wiosennymi kwiatami, dlatego chętnie ozdabiamy nasze wnętrza kwitnącymi roślinami doniczkowymi. Jednymi z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych kupowanych w tym okresie są pierwiosnki, zwane potocznie prymulkami.

Oferowane w sprzedaży prymulki to rośliny uprawiane w niezbyt ładnych plastikowych doniczkach, które stanowią wątpliwą ozdobę naszego wnętrza. Dlatego warto zadać sobie nieco trudu i podkreślić efektowne kwiaty prymulek sadząc rośliny do ozdobnych pojemników bądź wstawiając te zakupione do dekoracyjnych osłonek z różnych materiałów.

Z prymulek można z powodzeniem tworzyć efektowne kwitnące kompozycje roślinne. Do takich aranżacji wykorzystuje się - w zależności od wielkości naszej kompozycji - od kilku do kilkunastu roślin o kwiatach w jednym kolorze bądź różnokolorowych. To, jakie barwy kwiatów wybierzemy, zależy od naszych upodobań i pomysłu, który chcemy zrealizować.

>>Przeczytaj też: Kwiaty doniczkowe: prymulki. Jak dbać o prymule w domu?

Jak ładnie wyeksponować doniczkowe prymulki

Najprostszym sposobem ładnej ekspozycji doniczkowej prymulki jest wstawienie zakupionej rośliny do dekoracyjnej osłonki, odpowiednio dobranej do koloru kwiatów. Niekoniecznie osłonka musi mieć barwę zbliżoną do koloru kwiatów. Często dobrym rozwiązaniem jest kontrastowe zestawienie barw, na przykład prymulkę o kwiatach żółtych wstawiamy do osłonki o kobaltowej barwie.

Prymulki doskonale prezentują się w koszach i pojemnikach wyplatanych z wikliny. Wystarczy kilka doniczek z prymulkami wstawić do wiklinowego kosza, wcześniej jego wnętrze wykładając folią, w celu zabezpieczenia przed wyciekaniem wody. Przestrzenie miedzy doniczkami z kwiatami warto wyłożyć mchem - to pomoże w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności.

Zobacz film o prymulkach

Wiosenne kwiaty – prymule
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE