Lilie – kwiaty do ogrodu i na balkon. ZDJĘCIA pięknych lilii

2014-05-28 12:40 Opracowanie: redakcja serwisu

LILIE to jedne z najpiękniejszych kwiatów, które zdobią nasze ogrody, balkony i wnętrza. Zobacz zdjęcia kwitnących lilii doniczkowych i lilii na ogrodowych rabatach.

Lilie to wyjątkowo piękne rośliny ozdobne. Ich okazałe, niezwykle dekoracyjne kwiaty zachwycą każdego. Mnogość dostępnych w sprzedaży odmian lilii (jest ich kilka tysięcy) sprawia, że bardzo łatwo można je dopasować do różnych ogrodów, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i w odniesieniu do pokroju roślin.
Kwiaty lilii zachwycają bogactwem kolorów – od śnieżnobiałego, różne odcienie żółtego i kremowego, pomarańczowego, różowego aż do czerwonego, a nawet ciemnobordowego. Kwiaty często są wielobarwne.

Lilie w ogrodzie

Lilie znakomicie nadają się do ogrodu. Można tak dobrać odmiany, że kwiaty lilii będą zdobić nasz ogród od czerwca aż do jesieni. Sadząc lilie w ogrodzie, warto je dobrze wyeksponować. Najlepiej posadzić je w grupach albo w szpalerze. Doskonale wyglądają jako barwna plama na tle zielonego trawnika. Na rabatach dobrze wyglądają na tle krzewów o ciemnozielonym ulistnieniu. Lilie sprawdzą się także na rabatach bylinowych w połączeniu z innymi kwitnącymi roślinami, takimi jak ostróżki czy peonie oraz ozdobnymi z liści funkiami. Liliami można także obsadzać skalniaki oraz rozmaite zbiorniki wodne w ogrodzie.
Wielką zaletą lilii jest to, że doskonale nadają się na kwiat cięty – możemy tworzyć z nich piękne bukiety czy dodawać do roślinnych kompozycji.

Lilie na balkonie

Lilie można z powodzeniem uprawiać także w doniczkach ustawianych na balkonach czy tarasach. Doniczkowe lilie mogą także służyć do ozdabiania wnętrz. Do uprawy w pojemnikach najlepiej wybrać odmiany lilii o niskim wzroście. Cebule lilii można sadzić w różnych pojemnikach czy doniczkach, ale należy pamiętać, aby w dnie były duże otwory pozwalające na odprowadzenie nadmiaru wody – w ten sposób zapobiega się gniciu cebul.
Kwitnące lilie uprawiane w doniczkach potrzebują dużo wody, dlatego konieczne jest ich podlewanie nawet dwa razy dziennie.

Zobacz zdjęcia kwitnących lilii doniczkowych i lilii na ogrodowych rabatach

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE