Kwiaty doniczkowe w łazience – aby je tam uprawiać, potrzebne jest okno!

2016-07-01 8:00 Opracowanie: redakcja serwisu

Kwiaty doniczkowe z można uprawiać w łazience pod warunkiem, że jest w niej okno! Rośliny bowiem potrzebują do życia światła. Poznaj najpopularniejsze rośliny doniczkowe, które nadają się do uprawy w łazience.

Obecność roślin doniczkowych w łazience nadaje temu pomieszczeniu atrakcyjności oraz sprawia, że wydaje się ono mniej sterylne a bardziej przytulne. Warunki panujące w łazience – duża wilgotność powietrza i wysoka temperatura – sprzyjają uprawie wielu gatunków kwiatów doniczkowych. Musimy pamiętać jednak o tym, że do życia rośliny potrzebują światła – bez jego dostępu wcześniej czy później zginą. Dlatego łazienka, którą chcemy ozdobić roślinami doniczkowymi, powinna mieć okno. Najlepsze dla kwitów doniczkowych są obszerne i widne łazienki z dużymi oknami. Nie rezygnujmy jednak z uprawy roślin doniczkowych, jeśli nasza łazienka jest mała, a okno jest niewielkie.

Jakie kwiaty doniczkowe nadają się do uprawy w łazience

Uprawiać w łazience możemy te gatunki roślin doniczkowych, które preferują wysoką temperaturę oraz dużą wilgotność powietrza. Do uprawy w wilgotnych pomieszczeniach nie nadają się kaktusy i sukulenty, ponieważ stale wysoka wilgotność powoduje ich stopniowe gnicie i w konsekwencji obumieranie.
Do uprawy w łazience znakomicie nadają się:

Gdzie ustawić kwiaty doniczkowe w łazience

Pamiętajmy, by roślinom w łazience zapewnić odpowiednią ilość miejsca: nie powinny one stykać się ze stale mokrymi elementami, nie należy ich również stawiać w pobliżu środków chemicznych. Unikajmy też ochlapywania roślin wodą z mydłem.
Najlepsze do ustawienia kwiatów doniczkowych w łazience jest miejsce blisko okna – tam rośliny mogą z łatwością korzystać z naturalnego światła, niezbędnego im do prawidłowego wzrostu. Trzeba jedna pamiętać, że rośliny, które lubią wysoką wilgotność powietrza zazwyczaj wymagają światła rozproszonego – nie ustawiajmy ich więc przy oknie bezpośrednio nasłonecznionym.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE