Jak przesadzać kaktusy i się przy tym nie pokłuć

2021-09-30 13:03
Przesadzanie kaktusów
Autor: GettyImages Przy przesadzaniu kaktusów należy uważać na kłujące kolce

Kaktusy to bardzo popularne rośliny doniczkowe. Podobnie jak inne rośliny pokojowe, kaktusy wymagają co jakiś czas przesadzenia. Jak przesadzać kaktusy, żeby ich kolce nie pokłuły.

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe, ale z powodu swoich kolców są to rośliny, z którymi kontakt bezpośredni nie jest zbyt przyjemny. Jeśli konieczne jest przesadzenie kaktusa do nowej doniczki, warto zrobić to sposób pozwalający uniknąć pokłucia kolcami.

Przesadzanie kaktusów z użyciem gazety

Najprostszym sposobem jest wykorzystanie do przesadzenia kaktusów złożonej gazety (ewentualnie grubej tkaniny).

  • Gazetę (lub tkaninę) należy złożyć kilka razy w wąski pasek, który powinien być na tyle długi, aby można nim było owinąć wokół roślinę i zacisnąć na tyle mocno, aby roślinę utrzymać, ale nie uszkodzić kolców.
  • Trzymając kaktus w gazecie należy odwrócić doniczkę i delikatnie nią stukając – na przykład o kant stolika – wysunąć z niej roślinę.
  • Nadal trzymając roślinę w uchwycie z gazety należy przenieść kaktus do nowej uprzednio przygotowanej nowej doniczki (z warstwą drenażu na dnie), obsypać ziemią do kaktusów i lekko ugnieść.
  • Uchwyt z gazety należy zwolnić dopiero wtedy, gdy kaktus jest dobrze umocowany w nowej doniczce.

Kaktusy można też przesadzać w grubych skórzanych rękawicach.

Sukulenty i kaktusy. Najmniej wymagające rośliny doniczkowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE