Hortensje w ogrodzie i na tarasie. ZDJĘCIA kwitnących hortensji

2019-07-30 10:39

Hortensje to jedne z najpiękniej kwitnących krzewów ogrodowych. Bujne kwiatostany hortensji zdobią latem wiele ogrodów. Hortensje można też z powodzeniem uprawiać w pojemnikach ustawianych na tarasach. Zobacz zdjęcia obficie kwitnących hortensji w ogrodach i na tarasach. Hortensje: ZDJĘCIA.

Hortensje od dawna są jednymi z najchętniej sadzonych w ogrodach krzewów liściastych o ozdobnych liściach. Nic dziwnego, bowiem rośliny te gdy kwitną, zachwycają urodą swoich bujnych kwiatostanów!

Hortensje ogrodowe tworzą duże kwiatostany kulistego kształtu. Kolory kwiatów hortensji są różne: od białej  przez wiele odcieni różu i czerwieni, do niebieskiej i fioletowej. kolor kwiatów hortensji zmienia się w zależności od odczynu oraz zawartości żelaza i glinu w ziemi, w której rośnie. Białe hortensje nie mogą zmienić barwy kwiatów, bo nie zawierają antocyjanów, które decydują o kolorze kwiatów.

>>Przeczytaj też: Hortensja ogrodowa: hortensja uprawa, cięcie, pielęgnacja hortensji w ogrodzie

Hortensje do ogrodu i na taras

Hortensje to krzewy osiągające spore rozmiary. Sadząc je w ogrodzie trzeba zapewnić im wystarczająco miejsca, aby nie były zasłaniane przez inne rośliny, ale i by same nie zasłaniały sąsiadów. Hortensje warto dobrze wyeksponować w ogrodzie, by móc w pełni cieszyć się ich przepięknymi kwiatami. Możemy posadzić je pojedynczo, na przykład na trawniku, ale równie dobrze prezentują się pod ścianą domu, przy tarasie czy altanie. Ciekawie wyglądają hortensje posadzone w szpalerze - gdy kwitną są wyjątkowo dekoracyjne!

Hortensje z powodzeniem można także uprawiać w donicach ustawianych na tarasach. Pamiętajmy jednak, by pojemniki, w których sadzimy hortensje zawsze miały warstwę drenażu i by miały wystarczająco duże rozmiary.

Zobaczcie w galerii zdjęcia pięknych hortensji!

Hortensje w ogrodzie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE