Hortensje w ogrodzie i na tarasie. ZDJĘCIA kwitnących hortensji

2019-07-30 10:39 Opracowanie: redakcja serwisu

Hortensje to jedne z najpiękniej kwitnących krzewów ogrodowych. Bujne kwiatostany hortensji zdobią latem wiele ogrodów. Hortensje można też z powodzeniem uprawiać w pojemnikach ustawianych na tarasach. Zobacz zdjęcia obficie kwitnących hortensji w ogrodach i na tarasach. Hortensje: ZDJĘCIA.

Hortensje od dawna są jednymi z najchętniej sadzonych w ogrodach krzewów liściastych o ozdobnych liściach. Nic dziwnego, bowiem rośliny te gdy kwitną, zachwycają urodą swoich bujnych kwiatostanów!

Hortensje ogrodowe tworzą duże kwiatostany kulistego kształtu. Kolory kwiatów hortensji są różne: od białej  przez wiele odcieni różu i czerwieni, do niebieskiej i fioletowej. kolor kwiatów hortensji zmienia się w zależności od odczynu oraz zawartości żelaza i glinu w ziemi, w której rośnie. Białe hortensje nie mogą zmienić barwy kwiatów, bo nie zawierają antocyjanów, które decydują o kolorze kwiatów.

>>Przeczytaj też: Hortensja ogrodowa: hortensja uprawa, cięcie, pielęgnacja hortensji w ogrodzie

Hortensje do ogrodu i na taras

Hortensje to krzewy osiągające spore rozmiary. Sadząc je w ogrodzie trzeba zapewnić im wystarczająco miejsca, aby nie były zasłaniane przez inne rośliny, ale i by same nie zasłaniały sąsiadów. Hortensje warto dobrze wyeksponować w ogrodzie, by móc w pełni cieszyć się ich przepięknymi kwiatami. Możemy posadzić je pojedynczo, na przykład na trawniku, ale równie dobrze prezentują się pod ścianą domu, przy tarasie czy altanie. Ciekawie wyglądają hortensje posadzone w szpalerze - gdy kwitną są wyjątkowo dekoracyjne!

Hortensje z powodzeniem można także uprawiać w donicach ustawianych na tarasach. Pamiętajmy jednak, by pojemniki, w których sadzimy hortensje zawsze miały warstwę drenażu i by miały wystarczająco duże rozmiary.

Zobaczcie w galerii zdjęcia pięknych hortensji!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE