Hiacynty w mieszkaniu: pędzenie cebul hiacyntów

2020-01-16 8:45 Opracowanie: redakcja serwisu

Hiacynty w mieszkaniu to doskonały pomysł na zimową roślinną dekorację. Pędzenie cebul hiacyntów nie jest trudne. Spróbuj samodzielnie przyspieszyć kwitnienia hiacyntów!

Hiacynty to należą do najpopularniejszych roślin cebulowych kwitnących w naszych ogrodach wiosną. To również popularne rośliny doniczkowe zdobiące nasze wnętrza zimą.

Alternatywą dla zakupu hiacyntów w doniczkach w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych jest samodzielne ich pędzenie, czyli przyspieszenie terminu kwitnienia. Dowiedz się, jak pędzić hiacynty w domu.

>>Przeczytaj też: Hiacynty: rośliny cebulowe kwitnące wiosną

Jak pędzić hiacynty w domu

Aby uzyskać kwitnące hiacynty w styczniu–lutym należy cebule posadzić do doniczek we wrześniu–październiku. Cebule można sadzić pojedynczo (wtedy najlepiej użyć wysokich naczyń), a w celu uzyskania kompozycji – kilka cebul do szerokiej doniczki (odległość między roślinami powinna wynosić ok. 6 cm). Naczynia wypełnia się piaszczystym i przepuszczalnym podłożem. Posadzone cebule należy przykryć centymetrową warstwą piasku, jednorazowo podlać i trzymać w chłodnym pomieszczeniu 6–8 tygodni, aż do ukorzenienia. Gdy pojawią się kiełki na doniczkę trzeba założyć papierowy stożek i trzymać go aż do pojawienia się pąków kwiatowych. Po przekwitnięciu należy kontynuować podlewanie aż do całkowitego zaschnięcia liści. Potem cebule należy wyjąć, oczyścić i przechować w suchym miejscu.

>>Przeczytaj też: Czy hiacynt zakwitnie drugi raz w tym roku?

Hiacynt
Autor: www.thinkstockphotos.com Etapy pędzenia hiacynta
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE