Żółte liście storczyka [Porada eksperta]

2018-04-17 16:51

Po zastosowaniu środka biopon do storczyka, a dokładnie do oprysku liści i korzeni zewnętrznych, zaczęło się coś dziwnego dziać z moim storczykiem. Zaczęły żółknąć liście i u góry najdłuższy korzeń, który u wnętrza doniczki jest zielony i wygląda na zdrowy. Dodam że oprysk zrobiłam dwa razy w odstępie 2-3 dni. Wygląda ten korzeń jakby był "przypalony", ale raczej to nie jest wina słońca, ponieważ słońce w tej części domu nie dociera tak intensywnie, storczyk stał na ławie, a w oknie wisiała firanka. Dodam że zewnętrzne korzenie tak jakby na czubkach się zaokrągliły, a były te czubki intensywnie zielone. Nie wiem co się mogło stać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Witam. Prawdopodobnie było za duże stężenie tego nawozu i za duża dawka i zarówno liście, jak i korzenie uległy "spaleniu". Nawozi się bardzo niewielkim stężeniem, co 3-4 moczenie. Lepiej, żeby storczyk był "głodny" niż przenawożony. Radzę dobrze przepłukać podłoże wodą destylowaną lub zdemineralizowaną. Należy dobrze podlać roślinę, a po upływie pół godziny przelać ilością wody równą mniej więcej dwukrotnej objętości doniczki. W przypadku nieznanych nawozów należy zawsze przeprowadzić próbę.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.