Dlaczego liatra nie urosła? [Porada eksperta]

2019-06-05 14:28
Galeria: Liatra kłosowa
Autor: Monika Latkowska

Posadziłam w tym roku liatrę licząc, że pięknie skomponuje mi się przy ścieżce - tymczasem ona nie wzeszła! Posadziłam 2 maja w koszyczkach zakupione cebulki (z czymś przypominającym wąsy do dołu), część z nich moczyłam przez godzinę. Jak do tej pory pokazała się jedna - ma około 2 cm. Czy da się jeszcze im pomóc? Zrobiłam coś nie tak?

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Może ochłodzenie spowodowało opóźnienie w rozwoju roślin, a gdy nadejdzie ocieplenie szybko urosną. Może jednak zostały posadzone w nieodpowiednim miejscu lub zbyt głęboko. Liatrę należy posadzić na głębokości około 10 cm, na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru, w podłożu niezakwaszonym, próchnicznym, niezbyt mokrym, bo nie toleruje nadmiaru wody w gruncie. Rośliny powinny kwitnąć od lipca do września.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.