Wrześniowe kwiaty na ślubny bukiet [Porada eksperta]

2013-01-10 13:01

Witam, Moje pytanie nie ma nic wspólnego z ogrodem, chciałabym natomiast zasięgnąć rady odnośnie bukietu ślubnego na wrzesień: jakich kwiatów użyć? (oprócz róż i storczyków, a najlepiej w niebieskim kolorze).

Agnieszka Mike - Jeziorska
Radzi: Agnieszka Mike-Jeziorska

Jest absolwentką SGGW, wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Jej pasją są rośliny i obserwacja przyrody. Już na studiach zajmowała się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz florystyką. Popularyzacja ogrodnictwa i przekazywanie wiedzy ogrodniczej innym sprawia jej wielką satysfakcję. Tworzy też fotograficzne portrety roślin.

Wszystko jest kwestią gustu, proponuję poszukać w internecie. Znajdzie tam Pani mnóstwo przykładów na piękne bukiety ślubne. Najlepiej jednak porozmawiać z florystką, która będzie Pani wykonywała taki bukiet. Każda szanująca się kwiaciarnia ma sporo katalogów oraz zdjęć bukietów własnego wykonania. Na pewno wybierze Pani coś dla siebie. Jeśli zaś chodzi o kwiaty w kolorze niebieskim, to jest to jednak domena wiosny i lata, kiedy ich dostępność i wybór są największe. We wrześniu powinna być możliwość zakupu hortensji (Hydrangea macrophylla), ostróżki (Delphinium sp.), czarnuszki damasceńskiej (Nigella damascena). Tę kwestię należy jednak również omówić z osobą, która będzie kupować kwiaty (czyli najpewniej z florystką). Teoria bowiem teorią, ale wszystko zależy od regionu kraju (większa dostępność kwiatów jest w pobliżu dużych giełd kwiatowych: Warszawa, Poznań, Wrocław), w pozostałych regionach może być różnie. Poza tym sam bukiet może być w innym kolorze (np. białym), a niebieskie mogą być tylko dodatki (wstążka, koraliki itp.), które pięknie wkomponują się w całość i stworzą cudny bukiet na miarę Pani marzeń.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.