Wierzba [Porada eksperta]

2013-01-10 13:26

Wiosną kupiłam wierzbę. Ostatnio zauważyłam, że zaczyna podsychać. Przyczyną są prawdopodobnie owady łudząco podobne do biedronek, tylko trochę większe i mają dwie kropki. Co to za owady i jak można je zwalczyć? Czy są one zagrożeniem dla mojej wierzby?

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Te owady to biedronki azjatyckie, które sprowadzone do walki z mszycami stały się zagrożeniem dla owadów pożytecznych, w tym dla naszych biedronek. Może pojawiły się na wierzbie, bo została opanowana przez mszyce? Przyczyną zasychania wierzby może też być zbyt suche podłoże lub brak światła. Istotny jest też gatunek wierzby, np. wierzba szwajcarska nie toleruje wapna w podłożu, a wierzba lanata (uszata) preferuje gleby lekko kwaśne do średniokwaśnych.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.