Usychajacy świerk [Porada eksperta]

2015-06-08 15:51

Cztery lata temu po Bożym Narodzeniu wysadziłam małą choinkę (świerka) do ogrodu - pięknie się przyjęła i wyrosła. Teraz ma ju około 80 cm wysokości. Przeprowadziłam się i zabrałam świerka ze sobą, wykopując drzewko z dużą bryłą ziemi (było to dwa miesiące temu). Wydawało się, że świerk przeżył przeprowadzkę: wypuścił nowe piękne zielone pędy. Jednak od jakiegoś czasu zaczął usychać na całej wysokości z jednej strony, a teraz dookoła. Młode pędy straciły kolor, wyraźnie usychają i opadają stare igły. Chciałabym go uratować.

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Obawiam się, że jednak świerk źle zniósł przeprowadzkę i po prostu się nie przyjął na nowym miejscu. Możliwe też, że ostatnie upały pogorszyły też sprawę. Pozostaje chyba jednak wymienić drzewko na nowe.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.