Usychająca datura w ogrodzie [Porada eksperta]

2013-08-09 16:43

Młoda datura bardzo ładnie rosła, ale teraz opadają liście i w ogóle nie ma młodych. Usychająca datura - co może być tego przyczyną? Dodam, że regularnie podlewam i nawożę daturę.

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Datura może być zaatakowana przez szkodniki. Proszę sprawdzić czy na spodniej stronie liści datury albo w kątach pomiędzy ogonkiem a łodygą nie ma delikatnej pajęczynki. To byłby sygnał, że datura została zaatakowana przez przędziorki (lubią gdy jest gorąco i duszno, a powietrze jest przesuszone). Jeśli tak i to jest powodem usychania datury – należy zastosować preparat do zwalczania przędziorków (dostępne w sklepach i centrach ogrodniczych).

Jeżeli to nie przędziorek, datura może usychać, bo np. w donicy nie ma odpływu i korzenie zanurzone są w wodzie stagnującej przy dnie – wtedy najlepiej zrobić w dnie otwory.

 

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.