Świerk srebrny brązowieje [Porada eksperta]

2016-08-31 14:02

W zeszłym roku w listopadzie posadziliśmy 5 świerków srebrnych. Przetrwały ładnie pierwsza zimę, na wiosnę były zielone, ale w maju zaczęły brązowieć, a potem gubić igły. Stosowaliśmy oprysk na przędziorki, gdy zobaczyliśmy brązowe igły. Czy jeszcze odratuje się rośliny?

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Obawiam się, że niestety świerki się nie przyjęły. Często po posadzeniu jesienią, dopiero wiosną kolejnego sezonu zaczynają być widoczne objawy nie przyjęcia się. Najczęściej z powodu zbyt mocnego uszkodzenia korzeni lub niedoboru wilgoci w glebie. Rośliny starają się wypuścić nowe przyrosty, ale w końcu zasychają i zrzucają igły. Takie drzewa należy mocno podlewać w pierwszym sezonie po posadzeniu. Jeśli do końca tego sezonu drzewa będą nadal zamierać, trzeba je jednak wymienić.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.