Storczyk cambria nie rośnie [Porada eksperta]

2013-10-14 11:54

Witam, w lipcu kupiłam w sklepie na przecenie storczyka Cambria, przekwitłego. Ma same bulwy i długie liście. Jednak jak go kupowałam, to miał już malutką nową bulwę (nowy pęd chyba), ale od czasu zakupu w ogóle nie rośnie. Jest taki jak go kupowałam. To już kilka miesięcy, a on ani nie drgnie. Co powinnam zrobić?

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Witam. Może storczyk Cambria ma nieodpowiednie warunki?. Międzyrodzajowe hybrydy Cambria wymagają stale wilgotnego, ale nie mokrego, podłoża, cienistego miejsca oraz niższych temperatur niż popularne Phalaenopsis. Może brakuje mu nawożenia? Proszę uważać na nową, rosnącą pseudobulwę, bo nie lubi zraszania, łatwo wtedy może zagnić.
O prawidłowej uprawie tych storczyków proszę poczytać tu: http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html . Po wejściu na tę stronę po prawej u góry jest opis jak je uprawiać.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.