Stephanotis floribunda [Porada eksperta]

2013-01-10 13:05

Dostałam dzień temu Stephanotis. Jak mam się nim teraz zajmować, by nie opadły mu kwiaty i żeby był dalej taki śliczny jaki jest. Jak podlewać, gdzie go postawić itd.?

Agnieszka Mike - Jeziorska
Radzi: Agnieszka Mike-Jeziorska

Jest absolwentką SGGW, wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Jej pasją są rośliny i obserwacja przyrody. Już na studiach zajmowała się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz florystyką. Popularyzacja ogrodnictwa i przekazywanie wiedzy ogrodniczej innym sprawia jej wielką satysfakcję. Tworzy też fotograficzne portrety roślin.

W tej chwili roślina, po przyniesieniu do mieszkania zmieniła miejsce pobytu i warunki wzrostu, a stephanotis bardzo tego nie lubi. Można się spodziewać, że aklimatyzacja do nowego stanowiska potrwa dłuższy lub krótszy czas i zanim to nastąpi, mogą mu opadać kwiaty, pąki kwiatowe, a nawet liście (tak roślina reaguje na stres). Aby tego uniknąć należy jak najmniej go przestawiać i odwracać, a podłoże utrzymywać stale lekko wilgotne (należy pilnować, aby całkiem nie przeschło, ale też nie może mieć zbyt mokro). Więcej informacji o stefanotisie w dziale Portrety roślin naszego serwisu. Życzę powodzenia!

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.