Stephanotis floribunda [Porada eksperta]

2013-01-10 13:05

Dostałam dzień temu Stephanotis. Jak mam się nim teraz zajmować, by nie opadły mu kwiaty i żeby był dalej taki śliczny jaki jest. Jak podlewać, gdzie go postawić itd.?

Radzi: Agnieszka Mike-Jeziorska

Jest absolwentką SGGW, wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Jej pasją są rośliny i obserwacja przyrody. Już na studiach zajmowała się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz florystyką. Popularyzacja ogrodnictwa i przekazywanie wiedzy ogrodniczej innym sprawia jej wielką satysfakcję. Tworzy też fotograficzne portrety roślin.

W tej chwili roślina, po przyniesieniu do mieszkania zmieniła miejsce pobytu i warunki wzrostu, a stephanotis bardzo tego nie lubi. Można się spodziewać, że aklimatyzacja do nowego stanowiska potrwa dłuższy lub krótszy czas i zanim to nastąpi, mogą mu opadać kwiaty, pąki kwiatowe, a nawet liście (tak roślina reaguje na stres). Aby tego uniknąć należy jak najmniej go przestawiać i odwracać, a podłoże utrzymywać stale lekko wilgotne (należy pilnować, aby całkiem nie przeschło, ale też nie może mieć zbyt mokro). Więcej informacji o stefanotisie w dziale Portrety roślin naszego serwisu. Życzę powodzenia!

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE