Środki owadobójcze na drzewko bonsai [Porada eksperta]

2013-10-24 12:14

Witam. Czy środki owadobójcze można stosować po przesadzeniu drzewka bonsai? Pytam, bo ostatnio po podlaniu mojego drzewka bonsai spacerował sobie po nim jakiś brązowy robaczek, a innym razem był biały. Sprzedawca polecił mi Polyset 005 sl substral - czy to dobry środek. Pozdrawiam

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Polyset 005 sl substral to środek owadobójczy w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie, o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Przeznaczony jest do zwalczania szkodników roślin ozdobnych na zewnątrz i w pomieszczeniach. Nie stosowałam go nigdy, bo unikam preparatów chemicznych, ale sądzę że będzie skuteczny, bo to produkt renomowanej firmy. Proponuję jednak przed jego zastosowaniem sprawdzić, czy zaobserwowane żyjątka są rzeczywiście szkodnikami. Jeśli nie,to nie warto niepotrzebnie aplikować roślinie i sobie szkodliwych substancji.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.