Śliwa w skalniaku [Porada eksperta]

2013-01-10 13:28

Mam w ogrodzie skalniak, w jego środku rosła do niedawna śliwa (taka półdzika). Zaczęła zamierać, więc ją wycięłam, ale nie wykopałam korzenia, bo szkoda mi było rozwalać skalniak. I w związku z tym pojawił się problem: odrosty tej śliwy zaczęły wyrastać wszędzie. W związku z tym mam pytanie: co zrobić, aby zniszczyć tę śliwę bez naruszenia skalniaka. Czy istnieją jakieś sposoby?

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Można spróbować preparatem chwastobójczym Roundup (do nabycia w sklepach ogrodniczych). Działa w zetknięciu z zielonymi częściami rośliny, trzeba więc dokładnie opryskać lub pomazać wszystkie odrosty śliwy. Efekt powinien być widoczny po 7-10 dniach. Trzeba jednak uważać przy przeprowadzaniu zabiegu, aby nie zniszczyć roślin sąsiednich.

Inne porady tego eksperta

Najpopularniejsze rośliny na skalniak. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 6
Co to za roślina?
Gęsiówka kaukaska