Skuteczny preparat na opuchlaki [Porada eksperta]

2015-03-30 13:20

Jestem początkującym szkółkarzem. W doniczkach są jaja opuchlaków, pojawiają się też larwy, ale jest ich jeszcze niewielka ilość. Od kilku dni czytam o skutecznych środkach chemicznych, niestety nie potrafię ocenić, który byłby najlepszy. Na preparat z nicieniami niestety mnie w tej chwili nie stać. Mam kilka tysięcy doniczek, więc usuwanie ręczne jaj i wymiana ziemi raczej jest niemożliwe.

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Mogę polecić środki do oprysków i doglebowego zwalczania opuchlaków: Pyrinex Extra 480 EC, Dursban 480 EC, Pyrifos Gold 480 EC, Owadofos Extra 480 EC, Jetban 480 EC, Golden Pyrifos 480 EC, Calypso, Apacz, Fastac 100. Środki do stosowanie doglebowego, jak np. Dursban i Pyrinex, są najbardziej najbardziej skuteczne.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.