Siewki trawy pampasowej: do gruntu czy do doniczek? [Porada eksperta]

2014-04-09 13:36

Wysiałam nasionka trawy pampasowej. Nie wiem, czy po uzyskaniu sadzonek lepiej posadzić je od razu do gruntu, czy do doniczek. Jeśli do doniczek, to jak dużych. Czytałam na forach różne rady i opinie. Praktycznie nie wiem, jak postąpić. Z góry serdecznie dziękuję.

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Trawa pampasowa jest wrażliwa na niską temperaturę, zatem młode sadzonki można wysadzić do ogrodu dopiero po „zimnej Zośce”, czyli po 15. maja, gdy nie grożą już przymrozki. Termin przesadzania do nowych doniczek zależy od wielkości siewek – jeśli będą rosły wolno i nie wypełnią korzeniami dotychczasowego pojemnika, można wysadzić je prosto do gruntu. Jeśli urosną szybko, trzeba zapewnić im więcej miejsca, a nową doniczkę dostosować do wielkości rośliny. Najlepiej jeśli średnica nowej jest o 2 cm większa od poprzedniej.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.