Robaczki w ziemi w doniczce z bonsai [Porada eksperta]

2013-10-07 13:17

Witam. Od jakiegoś tygodnia po ziemi w doniczce z bonsai (carmona drobnolistna) chodzą sobie takie małe robaczki wielkości od 1 mm do 2 mm. Czasem przy oknie widzę jakieś muszki, które tam latają. Co do tego robaczka jednego udało mi sie pod lupa podejrzeć i był koloru brązowego i miał czułki. Liście drzewka zaczynają żółknąć - nie wiem dlaczego. Sprzedawca w sklepie polecił mi Kohinor 200 sl w proporcji 1ml do 1 litra. W związku z tym mam pytanie: w jaki sposób można się pozbyć owych nieproszonych gości w ziemi i co zrobić, gdy liście drzewka żółkną? Z góry dziękuję za pomoc .

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Mogą być to ziemiórki, które często żerują w ziemi w doniczkach. Należy podlać roślinę (ziemię w doniczce) roztworem jednego ze środków - Nomolt 150 SC (0,5 ml na 1 l wody) lub Cascade 050 EC (1 ml na 1 lwody) dwukrotnie, w odstępie 14 dni.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.