Polecane krzewy na żywopłot na piaszczystą ziemię [Porada eksperta]

2014-04-29 12:46

Dzień dobry, proszę o radę jaki krzew wybrać na żywopłot, ziemia raczej piaszczysta. Nie chcemy sadzić tui. Myślałam o bukszpanie wiecznie zielonym, ale podobno bardzo wolno rośnie. Czy jest jakiś sposób, by pobudzić go do szybszego wzrostu? Jak przygotować ziemię po konkretny krzew?

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Rozumiem, ze chodziłoby raczej o krzew zimozielony. Bukszpan raczej kiepsko będzie radził sobie ziemi piaszczystej. Można wykopać większy dołek i zaprawić go dobrą ziemią ogrodową. Można też po prostu wykopać rów na całą długość żywopłotu i posadzić rośliny w lepszej ziemi. Bukszpan lubi cięcie i regularne zasilanie nawozami. Jeśli nie musi być to krzew zimozielony polecam: forsycję, tawułę wczesną, śnieguliczki, irgę błyszczącą.

Inne porady tego eksperta