Połamany storczyk [Porada eksperta]

2013-01-10 12:53

Dzisiaj spadł mi storczyk z szafki, na której stał i połamał mi się trochę - ułamał się jeden z liści i odłamała się gałązka, na której były kwiaty i parę pączków. Czy można coś zrobić, aby storczyk nie zmarniał i czy można coś zrobić z tą odłamaną gałązką?

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Odłamany pęd kwiatowy proszę włożyć do wazonika z wodą, jeszcze dobrą chwilę kwiaty powinny cieszyć, ale nie gwarantuję rozwinięcia się pączków. Miejsca złamania liścia proszę zdezynfekować sproszkowanym węglem drzewnym lub cynamonem, bo taka świeża rana to potencjalne miejsce zakażenia. Ten liść nie odrośnie. Roślinę proszę dalej uprawiać jak dotychczas, pewnie w przyszłym roku wypuści nowy pęd kwiatowy. Nie pisze Pani jaki to storczyk, więc radzę poczytać Przewodnik dla Początkujących: http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.