Owoce brzoskwini gniją i opadają - co to za choroba? [Porada eksperta]

2016-08-31 14:26

W tym roku w moim amatorskim ogrodzie gniją bardzo brzoskwinie w zastraszającym tempie. Mam 5 drzew, a 2 są zaatakowane jakimś grzybem: owoce robią się szare i szybko gniją, opadają i nadają się do wyrzucenia. Jak ustrzec się tej choroby? Kiedy i jakim środkiem pryskać? Czy w trakcie owocowania można opryskiwać drzewa brzoskwini?

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Może być to dość powszechna choroba drzew pestkowych - brunatna zgnilizna. Jej zwalczanie trzeba rozpocząć już w momencie pękania pąków i wtedy opryskujemy drzewa Miedzianem lub Syllitem. Drugi, taki sam oprysk wykonujemy w momencie kiedy część płatków kwiatów opadnie. Takie dwa opryski powinno znacząco ograniczyć chorobę. Należy też pamiętać, ze choroby mają związek z warunkami atmosferycznymi - gnicie może być spowodowane nadmiarem wilgoci w glebie lub długimi okresami opadów deszczu.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.