Młody trawnik - co zrobić, gdy został skoszony za nisko? [Porada eksperta]

2017-06-28 10:24

Młody trawnik - gdy osiągnął 10 cm wysokoścci - skosiłem do 2 cm. Teraz doczytałem, że nie powinno się skracać o więcej niż 1/3. Jakie mogą być tego skutki? Czy jest coś, co mogę zrobić by uratować trawnik. Może jakiś nawóz?

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Teraz najważniejsza sprawą jest regularne podlewanie trawnika (może lepiej powiedzieć zraszanie, bo strumień powinien być rozproszony, żeby podłoże nawilżało się powoli ale głęboko). Ida upały, więc to bardzo istotne, żeby delikatnym źdźbłom nie brakowało wody.  Jeżeli podłoże pod trawnik było starannie przygotowane, nawozić nie trzeba. Proszę jednak nie kosić tak nisko – zwłaszcza gdy jest gorąco (chyba, że to pole golfowe i ma system nawadniania). Optymalna wysokość trawnika to 4 cm.

>>Przeczytaj też: Koszenie trawnika. Czym i jak prawidłowo kosić trawę

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.