Mech na trawniku - zastosowanie siarczanu żelaza [Porada eksperta]

2015-03-04 11:02

Czy przed posianiem trawy mogę zastosować czysty siarczan żelaza, a jeśli tak, to w jakiej dawce. W ubiegłych latach na tym miejscu był "pseudo" trawnik z dużą ilością mchu. Usunęłam całą darń i nawiozłam ziemi. Blisko jest las i boję się, że mech znowu się pojawi.

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Obawiam się, że zastosowanie nawozu może nie wystarczyć. Jeśli pojawiał się regularnie mech w ubiegłych latach, oznacza to, że ziemia jest zbyt wilgotna, zakwaszona i prawdopodobnie w tym miejscu jest też sporo cienia. Lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie wapnowania na jesień lub nawet wiosną . Nawozy siarczanowe będą odżywiały trawę, ale niestety dalej będą nieco zakwaszały glebę. Można też stosować nawozy do trawy, które jednocześnie ograniczają mech lub środki antymchowe, np. Mogeton.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.