Żółknące liście laurowiśni [Porada eksperta]

2018-11-28 16:07

Mam pytanie odnośnie krzewu laurowiśni, którą zakupiłam w kwietniu. Krzew rośnie w ziemi piaszczysto-gliniastej o odczynie zasadowym, w miejscu, w którym słońce jest przez pół dnia, jest nawożony nawozami mineralnymi. Przez miesiąc od posadzenia było z nim wszystko dobrze, od tygodnia pogoda się zmieniła na słoneczną i wtedy zauważyłam żółknące liście bez żadnych plamek.

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

W tym roku jest wiele dni gorących, być może więc roślina ma zbyt sucho i dlatego zrzuca liście. Proszę też uważać z nawożeniem – najlepiej zrobić to wiosną i pod koniec lipca, albo stosować nawozy wolno działające (raz wiosną). Nadmiar nawozów chemicznych bardziej szkodzi niż ich niedobór. Bez ograniczeń można natomiast stosować kompost, którym nie da się przenawozić.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.