Kędzierzawość liści brzoskwini - czym opryskać? [Porada eksperta]

2014-04-09 13:40

Witam, mam 5- letnią brzoskwinię, która mimo kiepskiej ziemi jakoś sobie radzi. Ostatnio jednak zaczynają jej się skręcać listki i usychać na końcach. Kompletnie się nie znam na tych sprawach - czy powinnam ją czymś spryskać na wiosnę? Wolałabym by to nie był żaden preparat chemiczny, bo owoce jada mój synek, a jest dzieckiem chorym.

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Ta choroba to prawdopodobnie kędzierzawość liści, choć może to być też skutek żerowania mszyc (wtedy liście pokryte są lepką spadzią i czarne od grzybów sadzaków). Proponuję zastosowanie preparatów zawierających EM-y, czyli efektywne mikroorganizmy. Nie tylko wspierają rośliny w ogrodzie, ale sprzyjają też człowiekowi. Informacje o nich są dostępne w internecie, np. na stronie www.probiotics.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.