Jeż w ogrodzie. Woda dla jeża [Porada eksperta]

2013-01-10 13:14

Witam! Mam działkę, na której jesienią pojawiają się jeże. Usypałem im z gałęzi i liści kryjówkę, ale chyba im się nie spodobała... Pytanie: jak z tą wodą... w miseczce obok schronienia? Proszę o poradę! Leszek

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Jeże żerują po zmroku, a poza tym może w nowym otoczeniu są ostrożne i po prostu starają się nie rzucać w oczy. Można ustawić dla nich płaskie naczynie z wodą, ale trzeba dbać, by zawsze była czysta. Bardzo lubią karmę dla kotów (taką z puszki) - wyłożenie porcji w miseczce może być dla jeża dobrą zachętą do ujawnienia się. Jeżeli już się pojawiały, to jeśli nie będą zanadto niepokojone, powinny odwiedzać ogród coraz częściej, aż może wreszcie zostaną na stałe. Trzeba jednak wykazać się cierpliwością.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.