Jak przesadzić Tuje 'Szmaragd'? [Porada eksperta]

2013-01-10 13:11

Muszę koniecznie jeszcze tej jesieni przesadzić w inne miejsce kilkuletnie Tuje 'Szmaragd', które w tej chwili posadzone są co 50 cm. W związku z tym, że nowe miejsce porasta trawnik nie wiem czy moge go opryskać Roundupem i za miesiąc przesadzać, czy może lepiej ściągnąć darń mechanicznie? Czy pod tuje mogę zastosować agrowłókninę?

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Roundup działa niszcząco nie tylko na rośliny jednoliścienne (trawy), ale na dwuliścienne, czyli większość roślin ozdobnych i użytkowych. Jego użycie nie pozostaje bez wpływu na życie biologiczne, nawet jeśli upłynie zalecany okres karencji. W moim przekonaniu, znacznie lepiej jest - nawet kosztem większego wysiłku - usunąć darń mechanicznie (zwłaszcza, że po użyciu Roundupu pozostają martwe rośliny, które też trzeba usunąć). Nie wiem, jaką rolę miałaby pełnić agrowłóknina i gdzie miała by być zastosowana - jeśli pod ściółkę - lepiej z niej zrezygnować, bo może nadmiernie ograniczać dostęp powietrza do korzeni.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.