Ficus 'Gingseng' [Porada eksperta]

2013-01-10 13:06

Witam! Niedawno kupiłam fikusa 'Ginseng'. Jednak na tabliczce dołączonej do kwiatka nie było informacji jak nawozić roślinę, i jakim nawozem. Czy mogłabym otrzymać więcej informacji na ten temat? Pozdrawiam

Agnieszka Mike - Jeziorska
Radzi: Agnieszka Mike-Jeziorska

Jest absolwentką SGGW, wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Jej pasją są rośliny i obserwacja przyrody. Już na studiach zajmowała się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz florystyką. Popularyzacja ogrodnictwa i przekazywanie wiedzy ogrodniczej innym sprawia jej wielką satysfakcję. Tworzy też fotograficzne portrety roślin.

Wszystko zależy od tego, w jakiej formie będzie uprawiany fikus 'Ginseng'. Jeśli chcemy zachować formę bonsai i dalej prowadzić roślinę w tej formie, należy zakupić nawóz do liściastych bonsai. Jeśli chcemy pozwolić roślinie na dalszy wzrost zgodnie z jej upodobaniami, należałoby zakupić nawóz do roślin zielonych lub do fikusów. Każdorazowo stosowanie dawek nawozowych należy dopasować do zaleceń podanych na opakowaniu danego nawozu, w zależności od jego składu. Można również stosować nawozy organiczne, na bazie biohumusu, wtedy dawki dobieramy w zależności od kondycji rośliny i nawozimy od wiosny do jesieni (chyba że wystąpią dodatkowo jakieś niedobory składników pokarmowych), dodając zalecaną przez producenta dawkę nawozu do każdego podlewania. Życzę powodzenia!

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.