Ficus 'Gingseng' [Porada eksperta]

2013-01-10 13:06

Witam! Niedawno kupiłam fikusa 'Ginseng'. Jednak na tabliczce dołączonej do kwiatka nie było informacji jak nawozić roślinę, i jakim nawozem. Czy mogłabym otrzymać więcej informacji na ten temat? Pozdrawiam

Agnieszka Mike - Jeziorska
Radzi: Agnieszka Mike-Jeziorska

Jest absolwentką SGGW, wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Jej pasją są rośliny i obserwacja przyrody. Już na studiach zajmowała się zakładaniem i pielęgnacją ogrodów oraz florystyką. Popularyzacja ogrodnictwa i przekazywanie wiedzy ogrodniczej innym sprawia jej wielką satysfakcję. Tworzy też fotograficzne portrety roślin.

Wszystko zależy od tego, w jakiej formie będzie uprawiany fikus 'Ginseng'. Jeśli chcemy zachować formę bonsai i dalej prowadzić roślinę w tej formie, należy zakupić nawóz do liściastych bonsai. Jeśli chcemy pozwolić roślinie na dalszy wzrost zgodnie z jej upodobaniami, należałoby zakupić nawóz do roślin zielonych lub do fikusów. Każdorazowo stosowanie dawek nawozowych należy dopasować do zaleceń podanych na opakowaniu danego nawozu, w zależności od jego składu. Można również stosować nawozy organiczne, na bazie biohumusu, wtedy dawki dobieramy w zależności od kondycji rośliny i nawozimy od wiosny do jesieni (chyba że wystąpią dodatkowo jakieś niedobory składników pokarmowych), dodając zalecaną przez producenta dawkę nawozu do każdego podlewania. Życzę powodzenia!

Inne porady tego eksperta