Dlaczego korona cesarska nie kwitnie? [Porada eksperta]

2016-06-13 15:32

Posadziłam 2 cebule korony cesarskiej 2 lata temu. Rośliny tylko wypuszczają liście, a kwiatu nie miały ani razu. Rosną niedaleko pigwowca. Co z nimi zrobić? Wykopać czy nawozić?

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Przyczyn braku kwitnienia korony cesarskiej może być co najmniej kilka. Najczęściej są to nieodpowiednie warunki uprawy lub przechowywania cebul. Mogą być to: zbyt lekka jałowa ziemia, słabe nawożenie, nieodpowiednie pH gleby (korona nie lubi kwaśnej ziemi), zbyt duże zagęszczenie roślin oraz sadzenie cebul w obrębie systemu korzeniowego drzew i krzewów, duże wahania temperatury w glebie w pobliżu cebuli, co wiąże się ze zbyt płytkim posadzeniem cebul, przechowywanie cebul w zbyt wysokiej temperaturze.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.