Dolne liście datury więdną i opadają [Porada eksperta]

2018-11-28 13:31

Mam problem z moją daturą. Niedawno wniosłam ją z zimnego garażu do domu. Po jakimś czasie zauważyłam na niej mszyce. Opryskałam preparatem i mszyc nie ma. Teraz natomiast zauważyłam, że dolne liście na każdym pędzie więdną i opadają, a na niektórych, tych  jeszcze "ładnych" pojawiają się kropki. Dodam, że datura ma już dwa pąki kwiatowe i jeden też u dołu robi się miękki i wiednący. Proszę o podpowiedź, co to za choroba i jak sobie z tym poradzić.

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Opisane objawy wskazują na żerowanie przędziorka chmielowca, który jest najczęstszym szkodnikiem datur. Polecam lustracje dolnej strony liścia i oprysk - w pierwszej kolejności środkami o naturalnym pochodzeniu, np. Agricolle Spray (na mszyce, przędziorki), Emulpar Spray albo insektycydami - Envidor lub Magus.

>>Przeczytaj też: Datura – uprawa datury na balkonie. KWIATY BALKONOWE

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.