Daglezja: usychają igły i pędy [Porada eksperta]

2018-11-29 10:11

Od paru lat choruje kilkudziesięcioletnia daglezja. Rośnie w willowej dzielnicy miasta. Najpierw pojawiły się usychające igły na nowych pędach na wierzchołku drzewa (na wiosnę). W następnych latach zaczęły usychać również nowe pędy na dolnych gałęziach. Czy można temu jakoś zaradzić i pomóc przetrwać naszej daglezji.

Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Być może daglezja została zaatakowana przez jednego ze szkodników drzew iglastych (np. mszyce lub przędziorki). Proponuję wczesną wiosną wykonać (w miarę możliwości) oprysk środkiem Treol lub Promanal (na bazie oleju parafinowego), które są najlepszym rozwiązaniem w profilaktyce. Uniemożliwiają rozwój szkodnika już na początku sezonu. W tej chwili opryski mogą być już niecelowe, ale można spróbować środka Magus lub Mospilan.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE