Czy zioła opryskane miedzianem nadają się do spożycia? [Porada eksperta]

2015-06-22 17:48

Niedawno przeprowadziłem opryski róż (miedzianem), w pobliżu których rosły zioła. W związku z tym mam pytanie: czy opary z miedzianu, które dostały się na zioła, zaszkodzą im? Czy będzie to miało wpływ na ich zdrowotne działanie i czy miedzian w jakiś sposób ich nie skazi na dłuższą metę (dodam, że bardzo często używam ziół w kuchni). Czy opryskane przypadkowo miedzianem zioła muszę wyrzucić?

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Miedzian jest środkiem zabezpieczającym rośliny przed chorobami grzybowymi i bakteryjnymi, dlatego też zastosowany w odpowiedniej dawce i warunkach na pewno nie zaszkodzi żadnej roślinie. Należy jedynie zaachować odpowiedni okres karencji przed zbiorem roślin, co na pewno jest określone w instrukcji środka.

Inne porady tego eksperta

Rośliny doniczkowe jako naturalne leki. Czy wiesz jakie mają działania lecznicze?

Pytanie 1 z 4
Anginowiec - na co stosować?
Anginowiec
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.