Czy wiciokrzew przemarzł zimą? [Porada eksperta]

2014-05-21 11:51

Witam, w zeszłym roku na wiosnę posadziłam na balkonie wiciokrzew do drewnianej donicy. Na zimę przykryty był otuliną, a donica stała na styropianie. Przy przycinaniu wiciokrzewu widzę, że łodygi w środku są zielone, ale od miesiąca zawiązki liści praktycznie się nie zmieniły. W porównaniu z wiciokrzewami zasadzonymi w tym roku widzę, że jest bardzo "do tyłu". Jakby czas się dla niego zatrzymał. Czy jest szansa, że odbije? Pozdrawiam i z góry dziękuję z pomoc. .

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Jeśli łodyga wiciokrzewu na przekroju jest zielona (żywa), to warto dać roślinie jeszcze szansę i poczekać. Zdarza się, że po zimie rośliny długo nie rozpoczynają wegetacji. Jeśli do czerwca wiciokrzew nie rozwinie młodych liści, oznacza to prawdopodobnie, że przemarzł. Może warto też zasilić wiciokrzew nawozem, żeby dodać mu energii do wzrostu.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE