Jak kupić czosnek niedźwiedzi [Porada eksperta]

2013-01-10 13:13

W Polsce nie można kupić nasion lub bulw czosnku niedźwiedziego. Chcę wykorzystać pobyt w Niemczech i tam w centrach ogrodniczych go kupić. Proszę o podanie prawidłowej nazwy nasion i bulw w języku niemieckim.

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Nasiona lub sadzonki czosnku niedźwiedziego (Allium ursinum) można kupić w Polsce. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google „czosnek niedźwiedzi nasiona” – znalazłam kilka ofert już dostępnych, a nie szukałam wnikliwie. Po niemiecku czosnek niedźwiedzi nazywa się Bärenlauch lub Bärlauch. Można też posługiwać się łacińską nazwą rośliny Allium ursinum – to język międzynarodowy znany specjalistom w tej dziedzinie. Nasiono (nasionko) po niemiecku Samen, ewentualnie Samenkorn, a cebulka (czosnek niedźwiedzi ma cebulki nie bulwy) – Zwiebel.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.