Co zrobić, żeby kora nie zsuwała się ze skarpy [Porada eksperta]

2020-09-15 9:51
Kora
Autor: GettyImages Kora to znakomity materiał na ściółkowanie powierzchni wokół roślin

Posadziłam rośliny na skarpie, na macie, aby mieć mniej pracy z pieleniem. Obsypałam korą, aby zyskać na wyglądzie. Jak zabezpieczyć korę, aby ta nie zsuwała się ze skarpy?

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Od lat pisze i redaguje teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynuje ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Kora rozłożona na macie (jak rozumiem na włókninie ogrodniczej) będzie się zsuwać. Im większy spadek, tym szybciej. Sądzę, że do wiosny już jej nie będzie (chyba, że spadek jest bardzo niewielki). Lepiej – choć może mniej estetycznie – pozostawić włókninę bez osłony, a gdy rośliny się rozrosną – usunąć ją.

To, jak szybko skarpa zarośnie zależy od posadzonych na niej gatunków – najlepiej jeśli są to rośliny o pokładających się pędach ze zdolnością zakorzeniania się, np. róże z grupy okrywowych, irgi, floksy szydlaste, rogownica kutnerowata, ubiorek wieczniezielony, a w cieniu barwinek pospolity.

>>Przeczytaj też: Ogród na stokach, czyli jak zagospodarować skarpy i wzniesienia na działce

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE