Co to za roślina? [Porada eksperta]

2013-01-10 12:49

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy specjalisty. Otóż w polu, na którym ma być prowadzona budowa rośnie pewna roślina. Mam wrażenie, że jest to jakaś trawa. Interesuje mnie nazwa tej rośliny, gdyż środowisko w jakim ona rośnie ma bardzo duże znaczenie - przed rozpoczęciem prac budowlanych będę wiedziała, czy ten teren jest podmokły i nie będę narażona na dodatkowe koszty związane z osuszeniem terenu. Załączam zdjęcie rośliny. Będę wdzięczna za pomoc.

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Roślina na zdjęciu to sit rozpierzchły. Występuje na podmokłych łąkach, brzegach zbiorników wodnych, na bagnach, torfowiskach i okresowo na wilgotnych pastwiskach (uważany jest tu za chwast). Sit jest byliną kłączową, tworzy gęste kępy. Może osiągnąć nawet około 100 cm wysokości, ale zazwyczaj kępy mają około 50 cm wysokości i średnicy.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.