Choroba śliwy: brunatna zgnilizna drzew pestkowych [Porada eksperta]

2018-11-27 14:12

Po przekwitnięciu owoce śliwy (wielkości szpilki) w przeważającej wielkości opadły. Zostało tylko kilkanaście sztuk. Po jakimś czasie zaczęły usychać również wszystkie liście, a na niektórych gałęziach są ciemnobrązowe. Kora ma pęknięcia, ale nie jestem pewna czy już wcześniej były, jednakże doszedł kolor zielony. Co to za choroba śliwki? Czy można ją jeszcze uratować? Jeśli tak to w jaki sposób? Proszę o pomoc.

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Może być to brunatna zgnilizna drzew pestkowych - choroba trudna do wyleczenia - szczególnie w przypadku starszych drzew śliwy. Pozostaje opryskiwać drzewo w okresie wiosennym kilkukrotnie preparatami miedziowymi, np. Miedzian Extra (lub Syllit). Śliwy często atakuje także wirusowa choroba - szarka i wtedy najlepiej po prostu usunąć drzewo, ponieważ nie ma na nią skutecznych środków.

>>Przeczytaj też: Drzewa owocowe: odmiany śliwy do przydomowego ogrodu

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.