Araukaria - gałęzie opadły [Porada eksperta]

2018-11-28 13:38

Gdy kupiłem araukarię, jej gałązki były ustawione poziomo. Niestety, na trzeci dzień całkiem "opadły". Przesadziłem ją w większą doniczkę i jest bez zmian. Co się stało?

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Może być to reakcja na nagłą zmianę warunków uprawy araukarii, np. zmiana temperatury, zmiana regularności nawożenia, nawadniania, ilości światła itp. Trudno jednoznacznie podać przyczynę takiej reakcji rośliny, ponieważ często zdarza się właśnie tak, iż po zakupie rośliny, kiedy ustawiamy ją już w domu, ona reaguje w podobny sposób. Należy optymalnie dobrać stanowisko i sposób uprawy, aby były one jak najbardziej zbliżone do tych, których wymaga dana roślina. Być może to kwestia stanowiska (np. zbyt zacienione) lub nawadniania (zbyt skąpe lub zbyt obfite).

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.