Wszystkich Świętych - wiązanki na groby. ZDJĘCIA kwiatów na grób

2017-10-16 11:30 Opracowanie: redakcja serwisu

We Wszystkich Świętych dekorujemy groby naszych bliskich i zapalamy na nich znicze. Wśród kwiatowych dekoracji grobów prym wiodą chryzantemy cięte i w donicach oraz tradycyjne wiązanki na podkładach z igliwia. Ale wiązanki na grób można można zrobić także z innych kwiatów. Zobacz propozycje ciekawych wiązanek nagrobnych. ZDJĘCIA

Coraz częściej zamawiamy wiązanki na groby bliskich w kwiaciarniach. Floryści potrafią obok tradycyjnych wiązanek nagrobnych, najczęściej zrobionych na podkładach z gałązek drzew iglastych, stworzyć niezwykle dekoracyjne kompozycje. Wykorzystują do nich różne kwiaty, nie tylko chryzantemy, lilie, róże czy kalie. W wiązankach można stosować także kwiaty egzotyczne, na przykład protee czy gloriozy. Do łask powracają także goździki. Ciekawym pomysłem jest dodatek kwiatostanów traw ozdobnych, które nadają kompozycji niezwykłej lekkości. W wiązanki można też wplatać liście dębów czy orzechów w jesiennych barwach.

>>Przeczytaj też: Kapusta ozdobna – modna roślina na rabaty i na groby

Kolorystyka i kształt wiązanek na grób

Wiązanki nagrobne mogą mieć różną kolorystykę. Do niedawna dominował kolor fioletowy, żółty czy złoty, ale coraz częściej spotyka się wiązanki o barwie białej, beżowej, czerwonej, pomarańczowej czy rudej.

>>Przeczytaj też: Najlepsze kwiaty cięte do wazonu na grób na Wszystkich Świętych

Wiązanki nagrobne nie muszą mieć okrągłego czy owalnego kształtu. Floryści chętnie sięgają do innych form, na przykład trójkąta, rombu czy krzyża.
Wiązanka nagrobna powinna być dopasowana do wielkości grobu – nie może być ani zbyt mała, ani za duża. Powinna też być na tyle ciężka, aby silniejszy wiatr nie zdmuchnął jej z grobu. Poszczególne elementy wiązanki muszą być dobrze przymocowane do siebie.

Kupując znicze na grób warto dopasować je kolorystycznie do wiodących barw wiązanki. Jeśli natrafimy na problem, zawsze warto wybrać znicze z przezroczystego szkła.

Zobaczcie zdjęcia ciekawych wiązanek nagrobnych

wiazanka-nagrobna
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Wiązanka na grób: białe róże i białe kalie - elegancka prostota
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE