Wiązanki na grób. ZDJĘCIA modnych dekoracji

2017-10-16 11:30
wiazanka-nagrobna
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Wiązanka na grób: głównym elementem są tutaj białe hortensje, lekkości wiązance nadają kwiatostany trawy ozdobnej

Wśród wiązanek na grób najpopularniejsze są te na podkładach z igliwia. Ale wiązanki na grób można można zrobić z różnych materiałów roślinnych. Zobacz propozycje ciekawych wiązanek nagrobnych. Zdjęcia modnych dekoracji na grób.

We Wszystkich Świętych dekorujemy groby naszych bliskich i zapalamy na nich znicze. Coraz częściej zamawiamy wiązanki na groby bliskich w kwiaciarniach. Floryści potrafią obok tradycyjnych wiązanek nagrobnych, najczęściej zrobionych na podkładach z gałązek drzew iglastych, stworzyć niezwykle dekoracyjne kompozycje. Wykorzystują do nich różne kwiaty, nie tylko chryzantemy, lilie, róże czy kalie. W wiązankach można stosować także kwiaty egzotyczne, na przykład protee czy gloriozy. Do łask powracają także goździki. Ciekawym pomysłem jest dodatek kwiatostanów traw ozdobnych, które nadają kompozycji niezwykłej lekkości. W wiązanki można też wplatać liście dębów czy orzechów w jesiennych barwach.

>>Przeczytaj też: Kapusta ozdobna – modna roślina na rabaty i na groby

Wiązanki na grób: kolorystyka i kształt

Wiązanki nagrobne mogą mieć różną kolorystykę. Do niedawna dominował kolor fioletowy, żółty czy złoty, ale coraz częściej spotyka się wiązanki o barwie białej, beżowej, czerwonej, pomarańczowej czy rudej.

>>Przeczytaj też: Najlepsze kwiaty cięte do wazonu na grób na Wszystkich Świętych

Wiązanki na grób nie muszą mieć okrągłego czy owalnego kształtu. Floryści chętnie sięgają do innych form, na przykład trójkąta, rombu czy krzyża.Wiązanka nagrobna powinna być dopasowana do wielkości grobu – nie może być ani zbyt mała, ani za duża. Powinna też być na tyle ciężka, aby silniejszy wiatr nie zdmuchnął jej z grobu. Poszczególne elementy wiązanki muszą być dobrze przymocowane do siebie.

Kupując znicze na grób warto dopasować je kolorystycznie do wiodących barw wiązanki. Jeśli będziemy mieć problem z wyborem koloru, zawsze warto postawić na znicze z przezroczystego szkła.

Zobaczcie zdjęcia ciekawych wiązanek nagrobnych

QUIZ. Dzień Wszystkich Świętych. Co wiesz o 1 listopada?

Pytanie 1 z 10
Czy Wszystkich Świętych to to samo co Święto Zmarłych?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE