Jakie rośliny kwitną i owocują w ogrodzie w lipcu

Lipiec w ogrodzie to pełnia lata. W lipcu w ogrodzie kwitną już prawie wszystkie ogrodowe kwiaty. Lipiec w ogrodzie to także czas zbioru owoców i warzyw. Dowiedz się jakie rośliny kwitną i owocują w lipcu w ogrodzie. Lato w ogrodzie: lipiec.
Lipiec w ogrodzie to czas pełni kwitnienia wielu roślin ozdobnych. Ogród w tym miesiącu wygląda wyjątkowo okazale. Zdobią go różnokolorowe kwiaty, a do tego na drzewach i krzewach dojrzewa wiele owoców. Poznaj rośliny, które kwitną bądź owocują w lipcu.
Jakie rośliny kwitną w ogrodzie w lipcu
Lipiec pachnie przede wszystkim miododajnymi lipami. Kwiaty lipy mają intensywny, słodki zapach, wabią masowo owady zapylające, a długa obecność nektaru sprawa, że drzewa te są niezwykle cennym pożytkiem pszczelim.
>>Przeczytaj też: Najpopularniejsze rośliny miododajne do ogrodu i na działkę
- W lipcu kwitną: lilie, malwy, dzwonki, naparstnice, ostróżki, kosmosy (onętki), lawenda, czarnuszka damasceńska, mieczyki, liliowce, słoneczniki, tawułki, lobelie, lwia paszcza, aksamitki, nagietki, maciejka, liatra kłosowa, krokosmia (montbrecja), rozchodnik ostry, chabry, gipsówka, begonie bulwiaste, diaskie.
- Nie sposób nie wspomnieć o różach, hortensjach, tawule japońskiej, perukowcach z efektownymi puszystymi owocostanami w kolorze różowym lub bordo (zachwycające są też ich czerwone liście).
- Pięknie prezentują się kwitnące drzewa: katalpa (surmia), sumak octowiec i wspomniana wcześniej lipa.
- Z pnączy otulających altany lub wijących się po trejażach zachwycają: powojniki, rdestówka Auberta, wilce, tunbergia oskrzydlona, a także fasola ozdobna i groszek pachnący.
Lipiec w ogrodzie - jakie rośliny owocują w lipcu
Lipiec to okres zbiorów truskawek, malin i owoców leśnych. W lipcu pojawiają się także pomidory gruntowe, ogórki, kalafiory, brokuły, pyszni się sałata. Zbioru wysianych w marcu i kwietniu warzyw możemy się spodziewać właśnie wtedy.
W tym miesiącu zbieramy z warzywnika: groch, fasolę szparagową, wczesne i średnio wczesne kapusty, ogórki, cukinie, bób, sałaty, buraki; czosnek, który sadziliśmy ubiegłej jesieni. Czosnek wykopuje się widłami, zanim szczypior całkowicie zaschnie, inaczej cebula przy wyrywaniu rozpada się na pojedyncze ząbki.
>>Przeczytaj też: UPRAWA CZOSNKU. Jak uprawiać czosnek w ogrodzie. Kiedy sadzić i zbierać czosnek
Autor: www.thinkstockphotos.com
W lipcu w ogrodzie jest bardzo kolorowo
Polecany artykuł: