Kostka brukowa – ceny. Ile kosztuje kostka brukowa w marketach, a ile w składach?

2023-05-17 11:56

Ceny kostki brukowej wzrosły podobnie jak innych materiałów budowlanych. Jeszcze rok temu najtańszą kostkę brukową można było kupić w cenie 20 zł/m2. Ile kosztuje 1 m2 kostki brukowej w 2023 roku? Co wpływa na cenę kostki brukowej?

Kostka brukowa – ceny
Autor: Getty Images Kostka brukowa to najpopularniejszy produkt do wykończenia nawierzchni wokół domu

Spis treści

  1. Od czego zależą ceny kostki bukowej?
  2. Kostka brukowa - ceny Obi
  3. Ceny kostki brukowej w Castoramie
  4. Kostka brukowa - ceny Leroy Merlin
  5. Gdzie najtańsza kostka brukowa?
  6. Cena kostki brukowej w składach

Nawierzchnia utwardzona wokół domu i przy wjeździe na działkę to nie tylko wygoda i łatwość zachowania czystości. Ułożenie kostki brukowej pozwala stworzyć estetyczne wykończenie domu i ogrodu. Wśród wielu materiałów, które możemy zastosować, wyróżnia się kostka brukowa dostępna w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach. Zobaczmy, ile trzeba zapłacić za 1 m² kostki brukowej.

Od czego zależą ceny kostki bukowej?

Najtańsze są kostki w kolorze naturalnym betonu, czyli szare. Droższe są kostki o barwionym wierzchu lub ciekawym wykończeniu powierzchni, np. naśladującym granit lub inne kamienie naturalne. Wyższa jest również cena elementów o większych rozmiarach. Jeszcze droższe są kostki o grubości 6 lub 8 cm, które są przeznaczone do wykonywania podjazdów, parkingów, tam gdzie mogą poruszać się samochody o większej wadze – dostawcze lub ciężarowe. W marketach znajdziemy duży wybór kostek o grubości 4 cm, trochę mniejszy – 6 cm. Kostki 8-centymetrowe znajdziemy raczej w punktach sprzedaży poszczególnych producentów.

Dobrym sposobem na tańszy zakup kostki brukowej jest odwiedzenie dużych marketów budowlanych. Każdy z nich ma dość duży wybór kostek o grubości 4 lub 6 cm w najpopularniejszym wykończeniu.

Kostka brukowa - ceny Obi

W sklepach sieci Obi najwięcej kolekcji kostki brukowej kosztuje 40-55 zł. Najtańsza jest szara, drobna i o gładkiej powierzchni kostka Nostalit. Na 1 m² wydamy 32,90 zł. Taka sama kostka w kolorze czerwonym kosztuje 10 zł więcej.

Kostki o grubości 6 cm kosztują 56-80 zł. Najdroższa jest ładnie wykończona (wapień muszlowy) kostka Finezja o wymiarach 20 x 40 cm.

Ceny kostki brukowej w Castoramie

W Castoramie najmniej (35,98 zł) zapłacimy za kostkę brukową Prostokąt o wymiarach 10 x 20 cm w kolorze naturalnym szarym. Inne kolory tego produktu kosztują 3 zł więcej.

Za kostkę pokrytą drobnym kruszywem z powierzchnią płukaną trzeba zapłacić już 55 zł, a gdy ma grubość 6 cm – ponad 60 zł. Najdroższe kostki tej grubości kosztują 66,98 zł.

Kostka brukowa - ceny Leroy Merlin

W Leroy Merlin najtańszą kostką jest Tabero w kolorze szarym, dostępna w zestawach obejmujacych elementy o wymiarach 13,1 x 13,1, 13,1 x 16,5, 13,1 x 19,8 cm. Za 1 m² trzeba zapłacić 32,90 zł. Kostki brukowe w ofercie Leroy Merlin kosztują od 32,90 do 80 zł. Te o grubości 4 cm mają ceny mniej więcej 50 zł, a za 6-centymetrowe trzeba zapłacić od 60 zł wzwyż.

Gdzie najtańsza kostka brukowa?

W marketach najtańsza jest kostka Nostalit w cenie 32,90 zł w sieci Obi.

Na Allegro można znaleźć oferty lokalnych dystrybutorów kostki w cenie np. 31,83 lub 33,13 zł. W cenie 29,95 zł jest kostka Nostalit, ale sprzedawana w dużych ilościach. Pełny samochód mieści do 17 palet, czyli do 272 m² produktu.

Cena kostki brukowej w składach

Bardzo duży wybór kostki brukowej jest w składach, które zwykle mają w ofercie wyroby kilku największych producentów. Są tam również obszerne ekspozycje kostki brukowej, więc można zobaczyć je w aranżacjach. Najtańsze kostki brukowe kosztują tam nieco ponad 40 zł. Średni poziom cen to około 50 zł za kostki 4-centymetrowe i od około 60 zł wzwyż za kostki na podjazdy i parkingi.

Pozostałe podkategorie