Darmowe ogrzewanie domu? System bazujący na folii grzewczej oraz fotowoltaice

2020-01-03 10:10 Materiał sponsorowany Termofol
Instalacja grzewcza Termofol
Autor: Termofol

Czy istnieje sposób na darmowe ogrzewanie domu? Dowiedz się więcej na temat systemu ogrzewania bazującego na folii grzewczej oraz instalacji fotowoltaicznej. Odpowiadamy na 7 pytań dotyczących m.in. kosztów eksploatacji omawianego systemu.

Głównym elementem opisywanego systemu ogrzewania są folie grzewcze, wykonane w nowoczesnej technologii, bazującej na promieniowaniu podczerwonym. Wykorzystanie folii grzewczych umożliwia ogrzewanie domu bez ponoszenia kosztów eksploatacyjnych, bezobsługowo, bezemisyjnie, przez wiele lat, zapewniając najwyższy komfort użytkowania. Prawidłowy dobór systemu grzewczego oraz odpowiedniej wielkości fotowoltaiki gwarantuje zminimalizowanie kosztów eksploatacji nawet do zera. Kluczem jest odpowiednia analiza projektu budynku oraz zapotrzebowania energetycznego. Tylko fachowa wiedza gwarantuje prawidłową prace systemu i najwyższy komfort termiczny przez wiele lat. Jeżeli budujesz lub remontujesz dom, postaw na nasze rozwiązanie i ogrzewaj go za darmo.

Instalacja grzewcza Termofol
Autor: Termofol
Instalacja grzewcza Termofol
Autor: Termofol

3. Czy to prawda, że ogrzewaniem możemy sterować przez smartfona?

Tak, kontrola z poziomu aplikacji to jedna z większych zalet naszego systemu ogrzewania. Każde pomieszczenie wyposażone jest w sterownik, który posiada możliwość kontroli zdalnej. Kolejną wygodną opcją jest tworzenie harmonogramu na cały tydzień. Przekłada się to na oszczędności wynikające z minimalizowania strat związanych z ogrzewaniem pomieszczeń, które nie są w danym czasie użytkowane.

4. Jak ogrzewanie przekłada się na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo?

Folia grzewcza w systemie ogrzewania podłogowego musi zostać zainstalowana na minimum 80% powierzchni użytkowej budynku, dzięki temu system grzewczy zapewnia najwyższy możliwy komfort termiczny. Różnica pomiędzy temperaturą podłogi a sufitem wynosi ok. 1°, co chroni przed przegrzaniem powietrza. Należy wspomnieć, że w przypadku prezentowanego systemu ogrzewania nie występuje konwekcja, a unoszący się w powietrzu kurz nie pojawia się prawie wcale. Jest to szczególnie ważne dla alergików.

Tradycyjne wietrzenie mieszkania nie doprowadza także do strat energetycznych, gdyż większość energii akumulowana jest w ścianach, a nie w powietrzu, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewań konwekcyjnych.

Ogrzewanie na podczerwień jest najzdrowszym źródłem ciepła, stosowanym między innymi w inkubatorach dla noworodków, czy przy leczeniu stanów zapalnych i schorzeń reumatycznych u fizjoterapeutów. Ważne! Ogrzewanie elektryczne nie jest tożsame z ogrzewaniem elektrycznym na podczerwień, są to często mylone pojęcia.

Instalacja grzewcza Termofol
Autor: Termofol

5. Instalacja grzewcza a pole elektromagnetyczne

System grzewczy TERMOFOL przeszedł odpowiednie badania, które sprawdziły obecność pola elektromagnetycznego. Analiza została wykonana przez Politechnikę Wrocławską i jest ona jednoznaczna: system jest całkowicie bezpieczny, dzięki czemu wiadomo, że produkt ten może zostać określony jako wyrób najwyższej jakości. Potwierdzeniem tego są badania wykonane przez jednostkę akredytowaną przy KE.

6. W jaki sposób odbywa się instalacja systemu oraz kiedy jest na to najlepsza pora?

Instalacja systemu odbywa się w trakcie budowy domu. Precyzując, chodzi o czas zanim zostanie nałożona warstwa wykończeniowa podłóg. Instalacja elektryczna musi zostać przygotowana w odpowiedni sposób, zgodnie z wytycznymi do systemu grzewczego TERMOFOL. W przypadku domu jednorodzinnego, którego powierzchnia wynosi 120 m2, instalacja systemu potrwa tylko 2 dni.

Instalacja grzewcza Termofol
Autor: Termofol

7. Czy system posiada gwarancję?

Żywotność folii grzewczych wynosi nawet 50 lat a gwarancja na folie grzewcze, montowane przez autoryzowanego instalatora, wynosi 15 lat - z możliwością przedłużenia.

Jaki jest pierwszy krok?

Prześlij do nas poniższe dokumenty, a specjaliści przygotują specjalnie dla Ciebie fachową ofertę:

  • charakterystyka energetyczna budynku - roczne zapotrzebowanie obiektu na energię użytkową do ogrzewania;
  • rzut powierzchni ogrzewanej z wymiarami pomieszczeń;
  • informacja dotycząca wykończenia podłóg.
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE