Zabezpieczenie domku letniskowego przed intruzami - kamery, smart rozwiązania

2024-12-18 11:37

Sezon działkowy dawno już za nami. Jak zadbać o bezpieczeństwo domku letniskowego, podczas gdy my wróciliśmy do miasta? Jak zdalnie monitorować, czy ktoś chce się włamać do naszego domku?

Spis treści

  1. Oświetlenie zewnętrzne i czujki ruchu w domku letniskowym
  2. Inteligentny wideodomofon w letnim domu
  3. Kamery w systemie inteligentnego domu
  4. Jakie rozwiązania smart home wybrać?
Murator Remontuje #2: Drewniana choinka DIY
Materiał sponsorowany

Podstawowym zabezpieczeniem domku letniskowego są mocne drzwi z dobrymi zamkami antywłamaniowymi klasy co najmniej RC2 oraz okna osłonięte okiennicami, roletami albo wyposażone w kraty. Jednak dobrze jest kontrolować to, co się dzieje przy domku podczas naszej nieobecności. Zobaczmy, jakie rozwiązania możemy wykorzystać.

Oświetlenie zewnętrzne i czujki ruchu w domku letniskowym

Jeśli domek i jego otoczenie będą oświetlone, nie sprzyja to wizytom nieproszonych gości. Najlepiej zastosować lampy z czujkami ruchu, które będą uruchamiać się, kiedy ktoś będzie poruszać się w ich zasięgu. W takiej sytuacji czujka ruchu uruchomi alarm, może także przesłać sygnał do firmy monitoringowej zapewniającej ochronę posesji.

Czytaj też:

Inteligentny wideodomofon w letnim domu

Nowoczesne wideodomofony mogą być wyposażone w kartę bezprzewodową Wi-Fi, która umożliwia połączenie z internetem. Dzięki aplikacji na smartfon można odbierać powiadomienia z kamery wideodomofonu nie tylko na monitorze w domu, lecz także w telefonie lub tablecie, będąc z dala od działki. Wideodomofon daje też możliwość komunikacji głosowej z osobą znajdującą się przed drzwiami naszego domu, więc można spłoszyć złodziei. W razie wystąpienia szkody w domku można sprawdzić zapis wideorejestratora w urządzeniu, co pomoże odnaleźć intruza. Jeśli zdecydujemy się na taki wideodomofon, warto zwrócić uwagę, żeby miał jak najszerszy kąt widzenia umożliwiający obserwację otoczenia domu.

Kamery w systemie inteligentnego domu

Najlepsze zabezpieczenie zapewni system kamer stanowiący element instalacji smart home. Dobrze jest na budynku, a także przy bramie lub przy altanie w ogrodzie umieścić kamery zewnętrzne, których łączny zasięg będzie pokrywał przestrzeń niezbędną dla naszego poczucia bezpieczeństwa. Pracę kamery można zaprogramować, żeby uruchamiała się w określonych odstępach czasu. Kamery wyposażone w czujkę ruchu, gdy go wykryją, uruchomią reflektory i syrenę alarmową. Kamera w systemie WiFi podobnie jak wideodomofon będzie przesyłać powiadomienia na nasz smartfon lub tablet. Może też umożliwiać komunikację głosową.

Polecamy:

Jakie rozwiązania smart home wybrać?

Żeby bezproblemowo korzystać z urządzeń zabezpieczających przy domku letniskowym, dobrze jest wcześniej zorientować się, jakie propozycje zawierają rozwiązania różnych firm. To pozwoli włączyć je w system inteligentnego domu, który kontroluje także zamki, oświetlenie, termostaty itp.

Wybierajmy urządzenia bezprzewodowe, co ułatwi montaż. Ważna jest też kwestia zasilania. Ponieważ będziemy korzystać z urządzeń zabezpieczających przez kilka miesięcy, najlepiej jest wybrać takie, które mają zasilanie solarne oraz pojemną baterię. Nie musimy wtedy pamiętać o wymianie tradycyjnych baterii przed opuszczeniem działki. To sprawdzi się także wtedy, gdy wcześniej nie planowaliśmy umieszczania kamer lub czujek na domu i posesji.

Murowane starcie
Technologia budowy - beton komórkowy czy ceramika. MUROWANE STARCIE
Murator Google News
Autor:
Nasi Partnerzy polecają