Kamera IP: jak działa? Na czym polega technologia IP?

2022-02-07 11:41

Instalacja kamer IP w domu jest prosta i intuicyjna. Poprzez połączenie z Wi-Fi w dowolnym miejscu na świecie masz podgląd co dzieje się Twoim mieszkaniu. Każdy ruch jest rejestrowany. To prawdziwy smart dom za nieduże pieniądze.

Kamera IP IMOU Ranger Pro
Autor: materiały prasowe Kamera IMOU Ranger Pro IPC-A26HP

System analogowy wymagał okablowania w całej długości mieszkania kablem RJ45 (tzw. skrętką) za pomocą, którego obraz był transmitowany do rejestratora. W nowej technologii łączność z siecią bezprzewodową umożliwiła zdalne podejście do monitoringu.

Na czym polega technologia IP?

W technologii IP kamera przesyła dane za pomocą Internetu oraz sieci Wi-Fi. Monitoring oparty jest na łączu bezprzewodowym lub Ethernet LAN (poprzez bezpośrednie podłączenie do routera). Dzięki tej metodzie tworzy się systemu monitoringu w mieszkaniach i lokalach użytkowych. Kamery IP używane w domach zapisują nagrania w chmurze lub na karcie microSD.

Kamera IP: wielkie możliwości w małym sprzęcie

Audycje można odtwarzać na urządzeniach mobilnych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, niezależnie od tego gdzie jesteśmy mamy podgląd co dzieje się w mieszkaniu. Kamera IP to urządzenie praktyczne nawet wtedy, gdy jesteśmy w domu, ponieważ możemy obserwować z innego pokoju, co robi niesforny zwierzak lub dziecko.

Instalacja domowego monitoringu zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Wysoka rozdzielczość obrazu gwarantuje dokładny zapis wizerunku potencjalnego złodzieja. Dzięki temu posiadamy niezbity dowód służący w późniejszym postępowaniu sądowym. Co ważne, materiał zapisany w chmurze lub na karcie jest podstawą do wypłacenia odszkodowania od ubezpieczyciela w przypadku kradzieży lub aktu wandalizmu dokonanego na terenie monitorowanej posesji.

W dobie pandemii koronawirusa, kiedy wskazana jest izolacja społeczna, możemy zdalnie opiekować się najstarszymi członkami rodziny, mając wgląd na to czy nie potrzebują naszej pomocy. Poprzez kamery IP można również nawiązać połączenie z osobami przebywającymi na kwarantannie.

Kamera IP: jak działa

Kamera IP model Imou Ranger 2 4 MP na nowoczesny, obrotowy obiektyw obracający się do 355 stopni w poziomie i do 80 w pionie. Rozdzielczość QHD gwarantuje najwyższej jakości obraz, na którym widać każdy detal, nie wygeneruje to jednak zawyżonej wagi plików, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w kodek H.265, który zmniejsza rozmiar plików aż o połowę. Kamera IP pozwoli monitorować mieszkanie w nocy lub w ciemnych pomieszczeniach. Zaimplementowane diody IR i nowoczesny algorytm podczerwieni zapewniają wysoką jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych.

Przeczytaj też: Jaki jest koszt instalacji alarmowej w domu: wycena

Kamera IP po wykryciu ruchu, wysyła powiadomienie na sparowane urządzenie mobilne. Z poziomu aplikacji można zawiadomić policję o włamaniu do mieszkania. Przebieg kradzieży zostanie nagrany i zapisany w chmurze Imou lub na karcie SD. Za pomocą aplikacji, możesz wyłączyć tryb nagrań, gwarantując prywatność swoim domownikom.

Kamera IP model Imou Ranger PRO zapewnia bezpieczeństwo. Dzięki zdalnemu sterowaniu, można aktywować tryb głosowy i uspokoić dziecko lub psa, który niszczy meble w pokoju. Urządzenie zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD, zarówno w dzień, jak i w nocy. Obiektyw można obrócić od 0 do 355 stopni w poziomie oraz od -5 do 90 stopni w pionie. Dwie powyższe funkcje, w które wyposażona jest ta kamera IP, pozwolą kontrolować powierzchnię całego mieszkania o dowolnej porze. Obrót kamery można wykonać zdalnie poprzez aplikację.

Przeczytaj też: Dom sterowany smartfonem

Po wykryciu ruchu, na smartfonie pojawia się komunikat. Pliki zapisywane są w chmurze lub na wbudowanej karcie SD. Dzięki kompatybilności z aplikacją mobilną, w dowolnym momencie można dezaktywować tryb nagrań.

Materiał powstał we współpracy z firmą Supermedia