Cegły klinkierowe w ekobudownictwie

2022-03-23 7:13 Materiał sponsorowany
Ceramika Roben
Autor: Röben

Na samopoczucie osób przebywających w budynku znaczący wpływ mają materiały budowlane, z których został on wzniesiony. Dobry i zdrowy mikroklimat wnętrz domu tworzy z pewnością ceramika.

Ekologiczny zdrowy dom

Człowiek z natury dąży do przyjemności. Niekiedy świadomie, innym razem instynktownie wybiera miejsca, w których czuje się bardziej komfortowo. To właśnie w budynkach z naturalnych materiałów m.in. tych produkowanych z gliny, mikroklimat jest korzystny i pozytywnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale i zdrowie mieszkańców.  Cegły i płytki klinkierowe marki Röben powstają z wysokiej jakości, naturalnej gliny, bez dodatku wapna i cementu, dzięki czemu są produktem bezpiecznym. Wytwarza się je w sposób przyjazny dla środowiska, w duchu „zero waste”, z zachowaniem warunków zrównoważonego rozwoju. Dom wzniesiony z ceramiki będzie miał dobroczynny wpływ na mieszkańców i ich zdrowie, gdyż glina jest w stanie wpływać na mikroklimat panujący w jego wnętrzu.

Ceramika Roben
Autor: Röben

Właściwości ceramiki

W budynkach, w których ludzie przebywają przez dłuższy czas w ciągu doby, istotny jest zdrowy mikroklimat. Optymalna temperatura to 20-22 stopnie Celsjusza i wilgotność na poziomie 40-60%. Na utrzymanie takich warunków duży wpływ ma specyfika materiałów z jakich wzniesiono budynek. Ceramika, która przejmuje naturalne cechy gliny, jest produktem o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Latem długo się nagrzewa i równie długo oddaje nagromadzone ciepło zimą. Nie pozwala na szybkie wychładzanie ogrzewanych wnętrz i nadmierne nagrzewanie w czasie upałów. Przez to ułatwia utrzymanie w domu wymaganej temperatury. Ponadto ma niebagatelny wpływ na regulowanie wilgotności. Glina pochłania nadmiar wilgoci i oddaje ją, gdy powietrze staje się przesuszone. Dobra jonizacja powietrza oraz wilgotność pozytywnie oddziałują na śluzówkę układu oddechowego mieszkańców i co za tym idzie, ich zdrowie. Ceramika budowlana to dobre rozwiązanie dla osób szczególnie wrażliwych i podatnych na uczulenia. Na powierzchni klinkieru wypalanego z gliny nie rozwijają się grzyby, pleśnie i mchy. Materiały ceramiczne mają właściwości antyalergiczne, antystatyczne oraz antybakteryjne.

Ceramika Roben
Autor: Röben

Trwałość, estetyka i bezpieczeństwo

Ceramika budowlana, oprócz tego, że jest materiałem naturalnym, charakteryzuje się niezwykłą odpornością na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest także mrozo- i ognioodporna oraz niskonasiąkliwa. Domy wzniesione z cegieł są długowieczne, a ich urok ponadczasowy. Klinkierowe ściany podnoszą też walory estetyczne budynku. Cegły, które mogą być stosowane zarówno na elewacji, jak i we wnętrzu, dzięki swym wysokim parametrom technicznym, zagwarantują nam niezmienny wygląd na wiele lat. Trwałość, szeroka paleta barw, wielość formatów, a także rodzajów wykończenia lica sprawiają, że materiał ten cieszy się niesłabnącą popularnością od lat.

Ceramika Roben
Autor: Röben

Ponadczasowy klinkier w nowym wydaniu

Zarówno cegły, jak i płytki klinkierowe występują w ponad 100 kolorach, między innymi w niezwykle obecnie popularnych bielach, szarościach, czerwieniach, aż po głęboką czerń. Ich barwa bywa jednolita, jak w przypadku modelu PORTLAND o kolorze zgaszonej czerni albo cieniowana – tu przykładem jest MARGATE, klinkier utrzymany w szarej tonacji. Lica cegieł mogą być nie tylko gładkie, ale również drobnoziarniste, łupane, ryflowane, piaskowane, drapane i ciosane. Nowoczesne faktury klinkieru podążają za najmodniejszymi trendami, podobnie jak ich formaty. Oprócz klasycznego NF o wymiarach 240 x 115 x 71 mm, w ofercie znajdziemy wydłużony LDF 290 x 115 x 52 mm lub jeszcze dłuższy XLDF 365 x 115 x 52 mm. Łączenie formatów daje wyjątkowy efekt na powierzchni ścian, a nowa forma i faktura dobrze współgrają z tak popularnymi w architekturze materiałami jak szkło czy metal. To sprawia, że produkty ceramiczne cieszą się niegasnącą popularnością, tworząc współczesny design zarówno na elewacji, jak i we wnętrzu.

Partnerzy

Firma Röben produkuje materiały budowlane najwyższej jakości, które umożliwiają realizację marzeń kolejnych pokoleń inwestorów o pięknym i bezpiecznym domu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE