Wymiana okna balkonowego: z jakimi kosztami musisz się liczyć?

2014-09-09 18:15
Oknoplast - wymiana okna
Autor: Oknoplast Sp. z o.o. Modernizacja kostki zazwyczaj obejmuje wymiane okien. To dobra okazja, by typowe drzwi balkonowe i usytuowane obok nich okno dwuskrzydłowe zastapic duzym nowoczesnym przeszkleniem

Jeżeli chcesz doświetlić wnętrze salonu, możesz wymienić swoje dotychczasowe okno balkonowe na duże przeszklenie. Zastanawiasz się ile to kosztuje? Firma Oknoplast przygotowała wycenę takiej wymiany okna.

Wymiana okien ma podnieść komfort ich obsługi, zapewnić lepsze doświetlenie pokoju i optycznie powiększyć jego powierzchnię o przylegający balkon. Typowy zestaw okna balkonowego z oknem dwuskrzydłowym można zastąpić szerokim, sięgającym podłogi oknem tarasowym. Taka zamiana jest możliwa bez ingerencji w konstrukcję budynku, gdy nowe przeszklenie odpowiada szerokością dotychczasowemu zestawowi i mieści się pod istniejącym nadprożem. Nowe okno może mieć dwa lub trzy skrzydła, stałe lub otwierane. Standard izolacyjny i wygoda korzystania z okna zależą od jego konstrukcji. Firma Oknoplast zaproponowała dwa rozwiązania – okna uchylno-rozwieralne i okna przesuwne – z różnymi profilami i pakietami szybowymi. Każde o szerokości 270 cm i wysokości 220 cm.

Wymiana okna balkonowego – możesz zachować podział przeszkleń

Gdy chce się utrzymać dotychczasowy podział przeszklenia, można wybrać przeszklenie z trzema skrzydłami. Skrajne skrzydła mają okucia pozwalające na ich otwieranie na dwa sposoby – przez rozwarcie lub uchylenie. Skrzydło środkowe jest rozwieralne. Aby umożliwić szerokie otwarcie okna, jedno ze skrajnych skrzydeł i skrzydło środkowe są połączone ruchomym słupkiem.

Każde z nich ma szerokość 893,17 cm. Trzecie skrzydło ma wymiar 913,65 cm. Firma Oknoplast zaproponowała okno Platinium Evolution1 charakteryzujące się współczynnikiem przenikania ciepła Uw = 1,2 W/(m2.K). Jest zbudowane z sześciokomorowych profili z PCW o szerokości zabudowy 70 mm, które są od zewnątrz zaokrąglone. Oszklono je klasycznymi szybami jednokomorowymi o Ug = 1,0 W/(m2.K). Jeśli okno ma mieć klasyczną prostszą formę profilu, może być wykonane z pięciokomorowych profili Koncept. Z takim samym oszkleniem osiągnie Uw = 1,28 W/(m2.K). Jeżeli chce się zamontować okno o lepszych parametrach energooszczędnych, wówczas polecane jest Platinium Evolution2. Profile tego okna mają sześć komór i są zaokrąglone od zewnątrz oraz od środka. Osiągnięcie lepszego współczynnika Uw = 1,0 W/(m2.K) zawdzięczają dwukomorowym pakietom szybowym o Ug = 0,7 W/(m2.K).

Wymiana okna balkonowego na duże przeszklenie

Wymieniając okna, można zmienić ich podziały i sposób otwierania. Aby otwarte skrzydła nie zajmowały miejsca w pomieszczeniu i nie ograniczały wyjścia na balkon, można wybrać drzwi przesuwne PSK-Z. Mają one dwa skrzydła, każde szerokości 135 cm. Jedno z nich jest stałe. Skrzydło przesuwne można też uchylać. Zaproponowane okno ma Uw = 1,22 W/(m2.K) i jest wykonane z pięciokomorowych profili Koncept. Jest oszklone jednokomorowymi pakietami szybowymi o Ug równym 1,0 W/(m2.K).

Jakie są koszty montażu dużego przeszklenia?

Nowe okna trzeba zamocować tak, aby ich połączenie ze ścianą i stropem było szczelne. Poza kotwami i pianką montażyści powinni zastosować taśmy – paroszczelną od wewnątrz i paroprzepuszczalną od zewnątrz. Taka usługa jest nazywana montażem warstwowym i kosztuje średnio dwa razy więcej niż montaż okna na kotwy i piankę.

Koszt wymiany okna balkonowego - 3 warianty:

Wariant I za 2454 zł lub 2263 zł.
Okno trzyskrzydłowe z jednym słupkiem stałym i z jednym ruchomym
o wymiarach 270 x 220 cm w kolorze białym: Platinum Evolution
lub Koncept

2076 zł

1899 zł

Orientacyjny koszt montażu brutto okna wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami 212 zł

 

Wariant II za 3295 zł.
Okno trzyskrzydłowe Platinum Evolution z jednym słupkiem stałym i z jednym ruchomym
o wymiarach 270 x 220 cm w kolorze białym
2581 zł
Orientacyjny koszt montażu warstwowego brutto okna wraz ze wszystkimi niezbędnymi
akcesoriami
508 zł

 

Wariant III za 4068
Okno dwuskrzydłowe przesuwne PSK-Z z jednym skrzydłem stałym o wymiarach
270 x 220 cm w kolorze białym
3570 zł
Orientacyjny koszt montażu brutto okna wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami 220 zł
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie