IZOStandard - najtańsza ciepła ściana spełniająca wymogi WT 2021

2023-06-23 12:22 Materiał sponsorowany

Marzeniem dla wielu z nas jest posiadanie własnego miejsca, w którym będziemy tworzyć wspomnienia w bliskości z rodziną i przyjaciółmi. Wygodny dom to fundamenty dla komfortu cieplnego zarówno zimą, jak i latem. Jak zatem osiągnąć cel o posiadaniu własnego domu z najtańszą ciepłą ścianą na rynku?

Budowa domu IZODOM
Autor: IZODOM

Najtańszy materiał na budowę domu

Wypatrując na rynku technologii do budowy domu, chcemy, by był on zbudowany szybko, ekologicznie i ekonomicznie. Przed dokonaniem wyboru co do systemu, w jakim planujemy wybudować dom, warto zdecydować się na rozwiązanie, które w znacznym stopniu może ograniczyć koszty budowy domu.

Mając na uwadze kompletne i gotowe rozwiązania, warto przyjrzeć się polskiej technologii IZODOM. System ten już od dawna spełnia niedawno narzucone normy WT2021, który od ponad 30 lat gromadzi zwolenników na całym świecie.

Do jej zalet należy m.in. szybkość wznoszenia ścian za pomocą opatentowanego systemu IZOClick do łączenia klocków ze styropianu bez zaprawy, które następnie wypełniane są betonem. Dzięki czemu budowa domu rodzinnego np. parterowego do stanu surowego otwartego to zaledwie 4-6 tygodni. Połączenie ściany z betonem to ściany szalunkowe ICF, które pozwalają na szybsze i tańsze budowanie oraz lepsze izolowanie budynku. Bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi, znacznie skracają i ułatwiają proces budowy.

IZOStandard to trwała, odporna na warunki atmosferyczne monolityczna ściana, z klasą energooszczędności U = 0,19 W/m2K o grubości 30 cm, która bez zaprawy i mostków termicznych zapewnia nam doskonałą izolacyjność. Solidna betonowa konstrukcja i wytrzymałe połączenia lekkich elementów zachowują świetną kondycję na lata, stając się integralną częścią budynku. To oszczędność czasu i pieniędzy zarówno dla wykonawcy, jak i inwestora. Całość oparta jest na ciepłej płycie fundamentowej, która tworzona jest na wymiar i zapewnia świetną izolację termiczną.

Budowa domu IZODOM
Autor: IZODOM

Ściany z betonu w klockach ze styropianu

Wśród wielu zalet technologii, jedną z najbardziej istotnych  są bardzo wysokie parametry izolacyjne materiałów – dom wykonany w technologii IZODOM posiada dużą efektywność energetyczną. Wydatki na ogrzanie czy chłodzenie budynku mogą być nawet o 80% niższe, niż w budynku podobnej wielkości, zbudowanego w technologii tradycyjnej, co w dobie kryzysu energetycznego oraz ogromnych podwyżek cen energii staje się jedna z głównych kryteriów wyboru przyszłych Inwestorów.

Poza ograniczeniem kosztów wynikających z potrzeby ogrzania czy ochłodzenia domu zmniejszamy emisję CO2, zatem również mamy niebagatelny wpływ na ochronę klimatu.

Unia Europejska stale dostosowuje swoje przepisy do ochrony środowiska i poprawy efektywności energetycznej. Wymagania dotyczące budynków są coraz surowsze, co zachęca do stosowania bardziej zaawansowanych technologii i rozwiązań. Dlatego od 2021 roku wszystkie domy powinny być energooszczędne. Na szczęście takie rozwiązania tworzymy już od 30 lat, oferując produkty o zróżnicowanej izolacyjności (IZOStandard, IZOEnergy, IZOPassive).

Technologia IZODOM to unikalny system budownictwa energooszczędnego, dzięki któremu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale też zadbasz o środowisko i zyskasz pewność, że dom jest zgodny z najnowszymi wytycznymi.

Warto również pamiętać, że elementy IZODOM spełniają wysokie parametry odporności ogniowej. Do tego niskie koszty eksploatacji budynku, kwestie środowiskowe oraz gwarancja jakości, stabilność cen i dostępność materiałów decydują o ich rosnącej popularności.

Kalkulator budowy domu

Już teraz możesz sprawdzić cenę budowy Twojego domu energooszczędnego. Nasza technologia budowy domów energooszczędnych znana jest z produkcji materiałów budowlanych, które są skuteczne w zapewnieniu izolacji termicznej i akustycznej budynku. Dzięki temu można zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji, ponieważ mniej energii jest potrzebne do utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz budynku. Sprawdź, ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu!

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.